Albenza

Albendazole online — vyhrajte boj s parazity

albenzaGenerický lék Albenza s aktivní látkou Albendazole působí proti střevním a tkáňovým parazitům. Bojuje především s tkáňovými červy nebo prvoky nebo jejich kombinacemi. Mezi nejznámější parazity, proti kterým je tento lék účinný se řadí nechvalně známá tasemnice, hlístice, motolice nebo prvoci.

Přípravek je možný podávat dospělým, dospívajícím i dětem od 6 let věku. Pro správné dávkování si přečtěte příbalový leták nebo se poraďte se svým lékařem.

Jak funguje Albenza

Účinná látka Albendazol funguje na principu rozvratu metabolismu těla parazitů, což vede k jejich usmrcení. Lék funguje na patogenní prvoky, larvy, vejce nebo i dospělé formy těchto parazitů. Má tak velmi široké spektrum využití a funguje jako krátkodobá léčba proti všem níže zmíněným onemocněním a parazitům.

5


Balení 400mg
Balení
Cena
Za pilulka
Koupit
400mg × 30 prášky
1 042,61 Kč
34.75
400mg × 60 prášky
1 390,53 Kč
23.18
400mg × 90 prášky
1 773,25 Kč
19.70
400mg × 120 prášky
2 086,38 Kč
17.39
400mg × 180 prášky
2 712,64 Kč
15.07
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma

Používá se ke krátkodobé léčbě na nematody: askariózu, enterobiózu, ankylostomiázu, nekatorózu, trichinózu, teniózu, opistorchiázu, klonorchiázu; Strongyloidózu; Neurocysticerkózu způsobenou larvami tasemnice dlouhočlenné (Taenia solium); Echinokokózu jater, plic, pobřišnice způsobenou larvami měchožilu zhoubného (Echinococcus granulosus); Giardiózu; Toxokarózu; Kožní migrační larvy (Cutaneous Larva Migrans).

Jakým způsobem se Albenza podává

Před podáním se vždy poraďte se svým ošetřujícím lékařem. Ten by měl vědět, nemáte problémy s játry, imunitou nebo nejste těhotná (toto není kompletní seznam, ten naleznete v příbalovém letáku).

Frekvence podání léku závisí na druhu onemocnění, které pacient má (konkrétní informace se dozvíte po konzultaci s lékařem). Lék Albenza se podává ústně, kdy je potřeba tabletku žvýkat a rozkousat, jinak střevama pouze projde bez velkého účinku. Společně s tabletou je vhodné také pozřít tučná jídla jako tučné maso, sýr, smetanu nebo slaninu, kdy množství tuku by mělo být cca 40g, a zapít sklenicí vody. Společně s tukem může být jeho vstřebávání až 5x vyšší, proto na tuto skutečnost je dobré pamatovat a společně s lékem si nějaký ten tuk také podat.

Nutnost to ale není a lék si můžete podat i při jídle nebo nalačno, v tomto ohledu nemá žádné speciální opatření.

Jaké má Albenza vedlejší účinky

Vedlejší účinky léku Albenza vždy konzultujte se svým lékařem, mezi vedlejší účinky patří poruchy imunitního systému (vyrážky, svědění, kopřivky), poruchy nervového systému (bolesti hlavy nebo závratě), bolesti v oblasti břicha nebo zvracení, poruchy jater (zvýšení jaterních enzymů), poruchy kůže a podkožní tkáně, zažloutlé oči nebo kůže, těžkosti s dýcháním nebo nezvyklý pocit slabosti nebo vyčerpanosti.

Společně s alkoholem nebo jinými léky se mohou být tyto efekty horší, proto je vhodné vědět, jak se u vás přípravek projevu a alkohol ideálně vynechat, tyto detaily by vám měl sdělit i váš ošetřující lékař. Pokud by přesto nastala situace požití alkoholu po podání přípravku a váš lékař vám sdělil, že je to možné, bedlivě sledujte jeho účinky.

Albenza může vzácně snížit schopnost Vašeho těla bojovat s infekcí. Vyhýbejte se proto kontaktu s lidmi, kteří jsou nachlazení nebo mají různé jiné infekce. Informujte svého lékaře, pokud zaznamenáte příznaky infekce, jako je horečka, bolest v krku, vyrážka nebo zimnice.

Veškeré vedlejší účinky naleznete v příbalovém letáku. Pokud pociťujete některý z těchto účinků, okamžitě se obraťte na svého lékaře.

Při užívání léku se také můžete cítit malátně nebo mít závratě. Dokud nevíte, jak vás užívání léku ovlivňuje, vyvarujte se řízení automobilů nebo operování strojů, které vyžadují neustálou pozornost a duševní bdělost. Pokud jste starší pacient, určitě si rychle nestoupejte nebo nesedejte. Těmito pomalejšími změnami vaší polohy těla snížíte riziko závratí nebo navození mdlob.

Co, když zapomenu na denní dávku léku Albenza

Pokud si zapomenete vzít dávku léku Albenza, vemte si ji co možná nejdříve. Pokud vám do další dávky nezbývá dlouho, vemte si pouze dávku další. Nikdy si neberte náhradní nebo vícero dávek najednou. Pokud vynecháte více dávek, pak se poraďte se svým lékařem.

Kdo nemůže brát lék Albenza

Tablety Albenza neberte pokud jste alergičtí na jakoukoliv látku léku. Vždy se poraďte se svým lékařem ohledně možných interakcí s jinými léky, se kterými Albenza může interagovat. Dále určitě sdělte svému lékaři, pokud se některá z následujících situací aplikuje na vás:

  • Jste těhotná, plánujete těhotenství nebo kojíte (v tomto případě lék Albenza vůbec neberte, s jeho užíváním nezačínejte i 1 měsíc před těhotenstvím),
  • Pokud berete nějaké léky (předepsané i nepředepsané), bylinné přípravky nebo doplňky stravy,
  • Pokud máte alergie na léky, jídlo nebo jiné látky,
  • Pokud máte problémy s játry, oční problémy, problémy s kostní dření, nízký počet bílých krvinek nebo nízký počet krevních destiček.

Podrobnější informace naleznete v příbalovém letáku, který si pozorně přečtěte. Pokud těhotenství plánujete nebo si myslíte, že jste těhotná, poraďte se opět s vaším lékařem.

Kde si lék Albenza koupit bez receptu online

Léku Albenza se levně volně prodává online, takže si ho v online prodeji můžete koupit třeba při vyhledání výrazu “Albenza prodám” bez receptu třeba v některé z online lékáren. Objednávka bez receptu většinou dorazí do několika dnů, ceny jsou ve velké části případů levnější a díky tomu, že ji můžete vytvořit z pohodlí domova, není potřeba chodit do kamenných lékáren a čekat tak fronty.

Cena léku Albenza – prodej v České republice

Ceny léků obecně v prodeji online lékáren bez předpisu většinou bývají nižší, počáteční cena v prodeji tohoto přípravku bez receptu se pohybuje okolo 1130 Kč za balení (30 tablet). Další balení ve větším počtu tablet jsou dostupná za nižší ceny za tabletu, takže pokud víte, že jich budete potřebovat více, je výhodnější si jich objednat rovnou více ve větším balení. Prodejní a přesné ceny se dozvíte v cenové tabulce, kde si můžete velikost balení bez receptu vybrat.

Jak a kde přípravek Albenza skladovat

Přípravek určitě uchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte v místnosti od 20 do 25°C. Nádobu udržujte pevně uzavřenou. Pokud lék nestihnete spotřebovat do doby expirace, přebytečné tablety vyhoďte.

Závěr — antiparazitický přípravek Albenza

Albenza, jakožto spolehlivý ničitel parazitických červů nebo prvoků, vám může pomoci od různých tkáňových nebo střevních potíží. Při jeho užívání si všímejte jeho účinků na vaše tělo a na vás, jelikož sem tam se nějaká ta bolest hlavy a unavenost může objevit. Pokud se u vás objeví jakékoliv vedlejší účinky, ihned je konzultujte se svým lékařem.

Před použitím si nezapomeňte přečíst celý příbalový leták, ať máte kompletní informace o efektech přípravku a nezapomínejte na jeho správné dávkování. Znovu zmiňujeme, pokud na svou denní dávku zapomenete a blíží se dávka další, žádnou extra dávku si neberte. Doufáme, že vám lék pomůže od střevních potíží a budete tím dříve opět na nohách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *