Zithromax

Zithromax — účinný lék proti infekcím

zithromaxGenerická antibiotika Zithromax se používá k léčbě mnoha typů infekcí. Jsou v České republice velmi rozšířená především díky svému širokému pásmu využití. Používají se proti infekcím způsobeným mikroorganismy, které vyvolávají zápaly středního ucha, hltanu, respiračních (zápal plic), gastrointestiálních (tyfus) nebo pohlavně přenosných infekcí (např. kapavka). Přípravek je efektivní i proti infekcím močového měchýře způsobených chlamydiemi. Na tyto ale i jiné infekce se tento lék velmi často využívá.

V posledních letech se také zjišťuje, že je Zithromax v kombinaci s jinými léky učinný i proti malárii, avšak přesné dávkování ještě není známo. Pojďme se na tento lék podívat blíže.

5


Balení 250mg
Balení
Cena
Za pilulka
Koupit
250mg × 30 prášky
1 249,30 Kč
41.64
250mg × 60 prášky
1 818,60 Kč
30.31
250mg × 90 prášky
2 500,66 Kč
27.79
250mg × 120 prášky
3 069,04 Kč
25.58
250mg × 180 prášky
4 092,13 Kč
22.73
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
250mg × 360 prášky
8 184,48 Kč
22.73
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
Balení 500mg
Balení
Cena
Za pilulka
Koupit
500mg × 30 prášky
1 704,01 Kč
56.80
500mg × 60 prášky
2 727,10 Kč
45.45
500mg × 90 prášky
3 296,39 Kč
36.63
500mg × 120 prášky
4 092,13 Kč
34.10
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
500mg × 180 prášky
5 683,60 Kč
31.58
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
Balení 1000mg
Balení
Cena
Za pilulka
Koupit
1000mg × 20 prášky
2 272,39 Kč
113.62
1000mg × 30 prášky
2 954,45 Kč
98.48
1000mg × 60 prášky
5 114,31 Kč
85.24
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
1000mg × 90 prášky
7 387,84 Kč
82.09
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
1000mg × 120 prášky
9 547,69 Kč
79.56
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
1000mg × 180 prášky
13 640,04 Kč
75.78
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma

Jak funguje Zithromax

Aktivní látka antibiotik Zithromax – Azithromycin, způsobuje, že se růst bakterií zastaví díky manipulaci jejich syntézy proteinů. Bohužel, na virové onemocnění tento lék fungovat nebude, jelikož působí jako antibiotikum pouze na bakterie. Ty ale postupem času mohou získat určitou odolnost, proto se často nedoporučuje zbytečné nebo nesprávné užívání antibiotika, protože to může vést ke snížení jeho účinnosti. Poraďte se proto o jeho užívání se svým lékařem, který vám správné dávkování určí.

Jak na dávkování a podávání léku Zithromax

Lék se podává ústy a to většinou jednou za den s jídlem nebo bez něj. Vždy se poraďte s vaším lékařem, který vám sám doporučené dávkování určitě uvede. Dávkování je totiž přímo závislé na vašem zdravotním stavu a reakci na léčbu. Nikdy lék neberte bez předchozí konzultace s vaším lékařem, taková situace by pro vás ani vaše tělo určitě nebyla optimální.

Pro nejlepší efekt léku Zithromax, berte jej v pravidelných časových intervalech, nejlépe ve stejný čas každý den (nebo dle vašeho doporučeného dávkování). Těsně před odměřením dávky perorální suspenzi (tekutinu) dobře protřepejte. Tekutý léčivý přípravek odměřujte pomocí přiložené dávkovací stříkačky nebo pomocí speciální dávkovací lžičky či lékového pohárku. Pokud odměřovač dávky nemáte, požádejte o něj svého lékaře.

Pokračujte v užívání tohoto léku až do vyčerpání celého předepsaného množství, i když příznaky po několika dnech vymizí. Příliš brzké ukončení léčby může umožnit další růst bakterií, což může mít za následek návrat infekce, což byste určitě neuvítali a celou léčbu byste tak museli v podstatě opakovat.

Co když si zapomenu vzít přípravek Zithromax

Pokud si zapomenete vzít denní dávku léku, pak si ji co možná nejdříve vezměte, pokud si tedy za nějakou chvíli nemáte vzít následující. Pokud ano, dvojité nebo nějaké náhradní dávky najednou si v žádném případě neberte. Rozdíl mezi dávkami by měl být minimální 12 hodin, proto si na dávkování dejte opravdu pozor a pokud nutno, dávky si raději zapisujte nebo někam zaznamenávejte.

Jaké má Zithromax vedlejší účinky

Vedlejší účinky, které byste měli konzultovat s vaším lékařem jsou například:

  • kožní vyrážka,
  • zvracení,
  • potíže s dýcháním,
  • nepravidelný srdeční tep,
  • žlutá nebo hnědě zbarvená moč
  • zežloutnutí bělma nebo kůže,
  • nebo problémy s játry.

Mezi ty nejčastější účinky patří průjem, nevolnost, bolest břicha nebo zvracení. Také se po něm nemusíte cítit být ve své kůže (zvýšení nervozity).

Všechny vedlejší účinky najdete v příbalovém letáku. Některé vedlejší účinky, jako průjem, závratě, bolesti hlavy, únava nebo nevolnost nutně konzultovat nemusíte, ale pouze v případě, že tyto účinky neustupují nebo se zhoršují. V každém případě, pokud se vám tzv. ”něco nezdá”, je určitě na místě prokonzultovat tuto záležitost s vaším lékařem.

Možné interakce s lékem jsou například antacida, ergotamin, soli hořčíku nebo warfarin. Toto ale zdaleka nejsou všechny a proto ihned informujte svého lékaře o případných lécích, které užíváte, včetně těch bez předpisu, bylinných produktech nebo doplňcích stravy. Alkohol, cigarety nebo jiné drogy mohou také ovlivňovat efekty tohoto léku, proto svého lékaře informujte i o těchto záležitostech.

Čemu se vyhnout při užívání léku Zithromax

Neužívejte antacida obsahující hliník nebo hořčík 2 hodiny před nebo po užití přípravku Zithromax. Patří sem Acid Gone, Aldroxicon, Alternagel, Di-Gel, Gaviscon, Gelusil, Genaton, Maalox, Maldroxal, Milk of Magnesia, Mintox, Mylagen, Mylanta, Pepcid Complete, Rolaids, Rulox a další. Tato antacida mohou při současném užívání přípravku Zithromax snížit jeho účinnost.

Antibiotické léky mohou způsobit průjem, který může být známkou nové infekce. Pokud máte vodnatý nebo krvavý průjem, přestaňte užívat přípravek Zithromax a vyhledejte svého lékaře. Neužívejte léky proti průjmu, pokud Vám to neřekne lékař.

Nevystavujte se slunečnímu záření nebo soláriu. Zithromax může způsobit, že se snadněji spálíte. Při pobytu venku noste ochranný oděv a používejte opalovací krém (SPF 30 nebo vyšší).

Kde koupit Zithromax online bez receptu

Přípravek můžete levně koupit bez receptu v online lékárnách, u kterých je jeho cena bez předpisu většinou nižší a objednávka přípravku Zithromax je tak levnější. Prodej v online lékárně je rychlejší, můžete ho provést z pohodlí domova a v rámci několika dní máte přípravek doma. Nemusíte tak nikam do kamenných lékáren. Stačí si vyhledat “prodám Zithromax” ve vyhledávači, který vám nalezne hned několik možností k volnému prodeji bez receptu.

Jaká je cena léku Zithromax v prodeji

Cena léku v Zinthromax bez receptu v online prodeji začíná na cca 1400 Kč za 30 tablet (250 mg) v online lékárnách. Podrobnější informace a ceny vždy naleznete na stránce dané lékárny.

Kde a jak mohu Zithromax skladovat

Lék skladujte mimo dosah dětí, v pokojové teplotě od 15 do 30 °C. Lék ihned vyhoďte, jakmile mu skončí expirační doba. Užívání po expirační době určitě není na místě, jelikož si tím můžete přivodit více problémů než benefitů. Mějte tedy expirační datum na paměti a průběžně na něj myslete. V případě, že vám lék dojde, poraďte se se svým lékařem o zakoupení nového.

Závěr — lék Zithromax proti infekcím

Lék Zithromax proti různým typům infekcí je účinnou volbou, u které je ale více než vhodné dodržet předepsané dávkování. Lék se používá proti bakteriálním infekcím na různých částí těla – respirační, kožní, ušní nebo sexuálně přenosné infekce. U dětí pak k léčbě ušních infekcí, zápalu plic nebo streptokokových onemocnění.

Nikdo nechce, aby se mu infekce vrátila, proto ikdyž se cítíte lépe, je dobré v užívání léku pokračovat. Pokud se dostaví jakékoliv vážnější vedlejší účinky, neprodleně kontaktujte svého lékaře, ikdyž si nedomníváte, že jsou příliš závažné. Výčet všech vedlejších účinků a interakcí naleznete v příbalovém letáku.

Nutno ještě jednou zmínit, že lék funguje na bakterie a nikoliv na virová onemocnění. Přejeme pevné zdraví a v případě nutnosti si tento lék bez receptu můžete zakoupit na některé online lékárně za menší cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *